Nabídka masáží
Roberta Pospíchala

Masáž pro bolavá záda

Vše začíná od drobných možná bezvýznamných starostí, na které se postupně nabalují další a další, až tato psychická blokáda přeroste ve fyzický problém.

Každým člověkem proudí jakási životní síla či energie, a pokud dojde k přerušení nebo zanesení těchto toků, cítíme se unaveni, bez nálady, bez síly, bez energie. Proto má v dnešní uspěchané době každý člověk dříve či později bolesti krční či bederní páteře a jiné zdravotní problémy.

Ceny:
pondělí-pátek 700 Kč
S ohledem na naše kapacity a uvolnění času pro jiné zájemce prosíme, abyste rušili své termíny dříve než 24 hodin předem. V časové lhůtě kratší než 24 hodin bude účtován poplatek 300 Kč.

Lymfatická masáž

Je známé, že buňky stejného složení vytvářejí tkáně, které se skládají v orgány, jež zabezpečují chod živého organismu, tedy i těla. Náš organismus je tvořen z 60-70 % tekutinou - ta je obsažena v buňkách, dále koluje v cévách, a také se nachází v mezibuněčném prostoru, kde probíhá výměna mezi tím, co buňka už nepotřebuje. Metabolismus má řadu odpadních produktů, které se různým způsobem likvidují. Menší část likvidace si provádí buňka sama, značnou část odvádí žilní systém a významnou úlohu zde hraje i lymfatický systém (tj. systém speciálních - mízních - cév a orgánů), který začíná v mezibuněčném prostoru, kde mezibuněčná tekutina neboli míza či lymfa je odváděna do lymfatických cév. Do průběhu těchto cév jsou vloženy lymfatické uzliny, které filtrují protékající lymfu - uzliny tedy hrají důležitou roli při likvidaci škodlivin, jež se v našem těle vyskytují.

Lymfatický systém také zabezpečuje obranyschopnost našeho organismu, produkuje imunitní látky. Lymfa je tekutina, která se podobá krvi, z níž vzniká, a do které se také vrací. Její hlavní funkcí je dodávat živiny a odstraňovat odpadní látky. Proudí lymfatickým systémem a je předávána do odkysličené žilní krve. Aby lymfa dobře pracovala, musí být v pohybu, tzn. že člověk potřebuje neustále optimální pohyb. Jinak svalstvo ochabuje a lymfa málo obíhá - odvádění škodlivin z těla je pomalejší.

Zlepšení proudění lymfy pomáhá lymfodrenáž - speciálně prováděná masáž.

Bývá také označována jako kosmetická masáž. Má určitá pravidla - musí respektovat systém lymfatických uzlin, zásady toku lymfy a tlakové poměry vůči tkáni. Nemůže se provádět hluboká masáž, která se používá u svalů. Zde je tlak daleko menší a mechanika je odlišná. Lymfodrenáž je vhodná pro každého, na cokoliv. Např. trvale zlepšuje vzhled pokožky a navozuje příjemný pocit uvolnění. Prosazuje se v léčbě řady otoků, v kosmetické praxi hraje hlavní roli v léčbě celulitidy. Aby však lymfodrenáž měla pozitivní výsledky u pacienta, je třeba dostatek pohybu, dodržovat správnou životosprávu, pitný režim, klidnou psychiku. Pro efektivní výsledek je třeba lymfodrenáž opakovat v co nejkratších intervalech alespoň 10x za sebou.

Ceny:
pondělí-pátek 700 Kč

Těhotenská masáž

I v krásném období jako je těhotenství se nemusí žena cítit zrovna „jako ve svém těle“. Proto se i danému období říká, že je žena v „jiném stavu“. Celé tělo (hlavně játra, žlučník, slinivka) jsou až dvojnásobně zatěžovány, proto si také zaslouží zvýšenou péči.

Masáž, kterou vám nabízím, vás nechá jako těhotnou ženu odpočinout. Těhotenská masáž má blahodárné účinky na vaše zdraví, skvěle uvolní záda a svaly, dojde ke zlepšení funkčnosti orgánů, energetických drah (meridiánů), které jsou během těhotenství velmi zatěžovány. Pravidelnými masážemi se zlepšuje i pružnost pokožky a snižuje se pravděpodobnost výskytu strií.

Těhotenské masáže doporučuje i většina gynekologů. Masáž je nevhodná pouze pro těhotné ženy do třetího měsíce a při rizikovém těhotenství. Vždy musí proto tuto masáž odsouhlasit odborný lékař. Jinak jsou masáže těhotných žen naprosto bezpečné. Jestliže je těhotenství bezproblémové, může žena masáž absolvovat i těsně před porodem. Pravidelné masáže zlepšují u nastávajících maminek průběh těhotenství. Po uvolnění zad a šíje nastává čas na reflexní masáž chodidel. To znamená, že se tlakem na body na chodidle stimulují jednotlivé orgány v těle. Také lymfatická masáž je velice prospěšná, pročišťuje proudění lymfy, odstraní z těla přebytečné tekutiny a upravuje i tlak v cévách. Lymfodrenáž v těhotenství je velice jemná. Mírným tlakem a krouživými pohyby se masírují místa s velkým výskytem lymfatických uzlin.

Ceny:
pondělí-pátek 800 Kč

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je jedna z nejkvalitnějších a nejoblíbenějších relaxačních masáží. Dostaví se během ní blahodárný účinek pro celý organismus - nejenom fyzického těla, ale i duše jako takové. Kameny harmonizují energii v těle, rovnají psychiku, a tím i uzdravují (působí na bolestivá záda, klouby, krční páteř, každodenní stres, nespavost, bolesti hlavy…). Báječně tato masáž stimuluje krevní oběh a celý lymfatický systém. Masáží dochází k úplnému uvolnění celého organismu. Během ní si užijete skvělý relax, odpočinek a nastartujete energii do dalších dnů.

Jak masáž probíhá? Kameny se nahřejí ve vodní lázni na snesitelnou teplotu pro klienta, a poté se přikládají na tělo. Lávové kameny jsou drženy v dlaních, a provádí se jimi masáž speciálními tahy pro každou partii těla zvlášť. Masáž trvá 60 minut, během kterých se tělo celkově uvolní. Na závěr masáže dojde k hlubokému klidu, vyrovnání těla a mysli.

Ceny:
pondělí-pátek 1 100 Kč

Vinná masáž

Už jste ochutnali spojení luxusního vína s relaxační masáží celého těla? Máte jedinečnou příležitost zkusit něco nového.

Francouzské víno Pinot Gris Harmonie je vynikající polosuché víno, kde jeho hrozny byly vystavovány paprskům slunce v Alsasku. Víno je velmi bohaté na přírodní třísloviny, vitamíny, minerály a stopové prvky. Bílé víno také obsahuje vyšší množství antioxidačního látek. Záměrem masáže je uvést klienta do harmonického stavu, stavu klidu a pohody spojené s výbornou chutí vína.

Jak masáž probíhá? Při masáži se odlije část vína Pinot Gris z lahve a smíchá s olivovým olejem, aby byla vinná emulze kluzká a lépe se vstřebávala do podkoží, tím se i lépe vstřebávají vitamíny, které se váží na olej. Druhou část vína bude mít klient k dispozici ve své sklence, kterou může popíjet během masáže či po masáži. Masáž celého těla je jemná, relaxační, a tím dochází k lehkému prokrvení podkoží, uvolnění svalů a mysli. Nechte se v dnešní uspěchané době hýčkat a pozastavit se se sklenkou kvalitního vína.

Ceny:
pondělí-pátek: 1 200 Kč

Indická masáž hlavy

Účinná terapie, jež má energetické, osvěžující i relaxační účinky na celého člověka. Takováto masáž dokáže nahradit i masáž celého těla a dokonce pečuje i o vlasy.

Zlepšuje potíže při bolestech hlavy, migréně, ucpaných dutinách, hučení v uších, nespavosti, neklidném spánku, zlých snech, napětí v čelistních kloubech, zrakových i sluchových potížích, při vypadávání a šedivění vlasů.

Stimuluje lymfatický i oběhový systém, pomáhá odvádět toxiny z těla, působí antistresově na celé tělo, uvolňuje nervový systém, odstraňuje únavu způsobenou stresem a napětím, podporuje jasnější koncentraci a myšlení, uvolňuje stagnující energie, zvyšuje hladinu energie uvnitř mozku. Přináší pocit klidu, harmonie, pokoje.

Ceny:
pondělí-pátek 800 Kč

Masáž obličeje

Jde o masážní techniku, která působí na psycho-emocionální stavy člověka. Díky této masáži dochází k hluboké relaxaci, prokrvení pokožky, výborně působí jako prevence mimických vrásek a regeneruje pružnost tkání. Při uvolnění psychického stavu dochází ke zlepšení nálady a tím i k posílení a navození příjemnějších dnů.

Ceny:
pondělí-pátek 700 Kč

Medová masáž

Jedná se o velice účinnou detoxikační metodu, po které bude Vaše tělo příjemně pročištěné a pokožka sametově hedvábná a medově voňavá. Jedná se o skutečné pohlazení pro tělo i duši.

Jak masáž probíhá? Masáž využívá výborných účinků medu a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstranění starých usazenin a toxinů z hloubky tělesných orgánů. Při medové masáži ležíte na břiše, masér Vám záda potře voňavým tekutým medem, a poté ho speciální technikou vmasíruje do těla. Med vlivem napětí a pod tlakem z těla vytahuje škodlivé látky, houstne a barví se. Po masáži zůstane na kůži pěna, kterou masér odstraní vlhkým ručníkem, takže strach z toho, že z masáže odejdete ulepení, mít nemusíte. Medová masáž má dvojí účinek. Odstraňuje toxiny z těla a aktivuje vnitřní orgány. Trvá asi 30 minut až hodinu, podle citlivosti klienta.

Medová masáž se doporučuje lidem, kteří trpí nemocemi kloubů nebo revmatismem. Je účinná jako prostředek k oživení organismu vyčerpaného stresem a nezdravým životním stylem. Pomůže při potížích s nespavostí, bolestí hlavy nebo trávícími obtížemi.

Ceny:
pondělí-pátek 700 Kč

Rašelinové zábaly

Rašelinové zábaly jsou osvědčené procedury, kdy se přímo na kůži na různé části těla aplikuje přírodní rašelina, která má teplotu okolo 44 °C. Aplikace trvá cca 20 minut. Místním prohřátím se urychlují metabolické procesy v těle, a zároveň se z rašeliny uvolňují léčivé organické a minerální látky, které prochází pokožkou do těla. Bezprostřední účinek je analgetický, tedy ulevuje od bolesti, relaxuje a posiluje imunitní systém. Zábal je vhodné aplikovat samostatně či před masáží.

Další účinky rašelinového zábalu:

  • Pomáhá při bolestech kloubů, páteře a zlepšuje pohyblivost
  • Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
  • Prohřívá a uvolňuje svalstvo
  • Pomáhá při revmatismu a artróze kloubů
  • Vhodný při poškození plotýnek, ischiasu
  • Vhodný při urologických a gynekologických chorobách
  • Pomáhá při akné

Zábal se neprovádí při akutním zánětu v těle, v těhotenství, při alergii na humné kyseliny a hypersensitivitě na teplo.

Ceny:
jeden rašelinový zábal: 700 Kč
balíček 10 zábalů: 6 000 Kč

Práce s energiemi

Je dobré dát možnost tělu, aby pracovalo i s energiemi.

Energie dává lidi do úrovně rovnováhy, harmonie, na vyšší úroveň vědomí.

Řeší se úroveň fyzická, emocionální, mentální a další.

Ceny:
pondělí-pátek 700 Kč

Lymfodrenáž - přístroj Lymfoven

NOVINKA v našem masérském salonu

- přístroj vhodný jako součást hubnoucí kúry – pomáhá ke správnému tvarování postavy

- doporučujeme však v ideálním případě kombinaci (výživové poradenství, cvičení, lymfoven či lymfatické masáže)

- přístroj je vhodný i pro léčbu otoků končetin, žilní záněty, prevence trombózy a další

- dále je přístroj vhodný jako prevence pro sportovce nebo osoby, které mají velké zatížení dolních končetin

Jak přístroj vypadá, z čeho se skládá a jak funguje:

- vlastní přístroj a drenážní návleky (lze využít na horní nebo dolní končetiny), které jsou vícekomorové

- přístroj funguje tak, že dochází k postupnému nafukování jednotlivých komor podle předem zadaného programu

Jak často je dobré lymfodrenáž používat, aby byl vidět účinek?

- doporučujeme absolvovat spíše 50minutové lekce, které by se měly v ideálním případě absolvovat alespoň 10x v rozmezí 2-3 týdnů

- poté stačí už jen dle potřeby, 1-2x za měsíc

Ceny: 30 minut je za 390 Kč, 50 minut je za 450 Kč

Kde nás najdete

Robert Pospíchal
sídlo firmy:
Rozňák 158, 580 01 Havlíčkův Brod
Evidován v živnostenském rejstříku
provozovna:
Havlíčkova 2034, budova Baukomplexu
580 01 Havlíčkův Brod
IČ: 63582589
Telefon: +420 608 828 113
E-mail: pospichal@tiscali.cz