Masáže s Janou

Kraniosakrální techniky - Harmonizace měkkých tkání

u dospělých a dětí (od 6 týdnů věku)

- za využití kombinace myofasciálních technik (kraniosakrální techniky, lymfodrenáž, viscerální manipulace, baňkování)

- techniky jsou voleny vždy dle individuálních a aktuálních potřeb klienta

- cílem je co nejmenší napětí v celé struktuře těla

- vhodné při stresu, nespavosti, depresích, bolestech hlavy a svalů, dále také po chirurgických zákrocích, úrazech apod.

- u dětí může pravidelná péče, kromě výše uvedeného, zmírnit také projevy poruch pozornosti a soustředění (ADHD, ADD), poruch učení, dále je vhodná např. u zvýšené dráždivosti, nerovnoměrného vývoje, úzkostnosti apod.

délka:

- 60 minut u dospělých

- 30-35 minut při práci s dětmi

- 30-35 minut pro samostatné použití techniky baňkování nebo tygrování

cena:

- 60 minut 700 Kč

- 30-35 minut 350 Kč

Mezi kraniosakrální techniky patří:

- Myofasciální techniky

- Kraniosakrální techniky

- Baňkování a baňková masáž

- Tygrování

- Manuální lymfodrenáž

- Poradenství u lidí se zrakovým postižením

Poradenství u lidí se zrakovým postižením

- reedukace a stimulace zraku u dětí

- reedukace/rehabilitace zraku u lidí po úrazech, cévních mozkových příhodách apod.

- zácvik s optickými pomůckami (lupy, prizmatický monokulár apod.)

- úprava prostředí s ohledem na jeho individuální zrakové, fyzické a mentální možnosti

Myofasciální techniky

Je technika manipulace s pojivovou tkání, která uvolňuje stažené fascie (povázky), zlepšuje jejich pohyblivost, zvýší cirkulaci krve, lymfatický tok. Cílem je co nejmenší napětí v celé struktuře těla a znovunastolení dynamické rovnováhy. Myofasciální techniky optimalizují (svalově-povázkové) napětí.

K zatuhlosti a změně napětí myofasciální sítě může přispívat stres, špatné držení těla, jednostranná zátěž, špatné sezení u počítače v autě, sportování, úraz, chirurgický zákrok apod.

Fascie (povázka) je pojivová tkáň, která obaluje jednotlivé skupiny svalů a orgány. Poskytuje podporu a ochranu pro většinu struktur v lidském těle (svaly, kosti, orgány, nervy, cévy). Vytváří ták v našem těle prostorovou fasciální sítˇ.

Kraniosakrální techniky

Kraniosakrální terapie pracuje s kraniosakrálním systémem člověka. Kraniosakrální rytmus je po rytmu dechu a srdce třetím rytmem našeho těla. Vzniká pravidelnou cirkulací mozkomíšního moku, který nadlehčuje mozek a míchu, tlumí nárazy a slouží jako „mazivo“ pro hladký pohyb obalů mozku a míchy. Rytmus je hmatatelný na celém těle, u zdravého člověka proběhne 8-12 cyklů za minutu.

Indikace

Problémy pohybového aparátu, poruchy centrálního nervového systému (autismus, dětská mozková obrna, deprese, bolesti hlavy, epilepsie, horečka, glaukom, vysoký krevní tlak, nespavost, stres apod. – v těchto případech by měla být samozřejmostí konzultace s lékařem). Dalším cílem je i relaxace vnitřních orgánů a posílení imunitního systému a samoléčivých schopností organismu.

Kontraindikace

Nitrolebeční krvácení, zlomeniny lebky, cévní výduť.

Baňkování a baňková masáž

Baňkování je metoda tradiční čínské medicíny, spočívá v klasickém přikládání baněk na určitá místa, nebo ji lze využít pro rychlou uvolňující masáž zad (baňková masáž). Napomáhá k výraznému uvolnění svalů, blokád a má veliký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují.

Baňkování je vhodné pro léčbu bolestí, onemocnění krevního oběhu, zažívacího a dýchacího ústrojí, svalové slabosti, nervového systému. Baňkování zvyšuje počet červených, bílých krvinek a PH krve se mění na zásadité nebo neutrální, což odpovídá procesu čištění krve.

Podstata léčby baňkami spočívá v rozproudění krve z periférií, vyčištění kožního povrchu od jedovatých látek, rozšíření cév a zlepšení průtoku krve, úpravě činnosti lymfatického systému.

Indikace

Bolesti páteře, onemocnění dýchacích cest, poruchy krevního tlaku, otoky, záněty kloubů a revmatické potíže.

Kontraindikace

Celková infekce, horečka, krvácivé stavy, popáleniny, křečové žíly, těhotenství, menstruace.

Tygrování

Hluboké prohřívání tkání a meridiánů pomocí kovových trubiček - tygrů, v nichž doutnají zapálené bylinné tyčinky. Výborná metoda, např. při nastydnutí, bolestech zad (zejména v bedrech). Tygrování obličeje a hrudní kosti je velmi příjemná relaxace, funguje také jako lifting; velmi vhodné při rýmě (prohřívá hlavní i vedlejší nosní dutiny).

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je speciální jemná hmatová technika zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží (tzv. povrchový mízní systém). Posiluje vstřebávací a transportní funkce lymfatického systému (redukce otoků, odvádění přebytečné vody a škodlivých látek z tkání; zrychluje tok lymfy a její filtraci v lymfatických uzlinách). Podporuje také imunitní funkci lymfatického systému (zvyšuje tvorbu a transport obranných buněk). Z hlediska celého organismu má tato metoda významný očistný a ozdravný účinek. Je účinnou prevencí proti mnoha onemocněním Z estetického hlediska zpomaluje procesy a projevy stárnutí kůže a podkoží. Manuální lymfodrenáž neboli lymfatická masáž je metoda, kdy terapeut jemným tlakem a pomalým tempem provádí speciální hmaty, kterými dochází k uvolnění lymfy a jejímu posunu z mezibuněčného prostoru, přes kapiláry, lymfatické cévy, uzliny a dále do krevního řečiště, kdy hlavní mízovod ústí do horní duté žíly v blízkosti srdce.

Indikace

Otoky (mimo otoky při vážných chorobách srdce, ledvin a jater); problémy s imunitou; detoxikace organizmu (kontakt s toxickými látkami, dlouhodobější užívaní léků atp.); zvýšené lokální ukládaní tuku, základní péče u veškeré zeštíhlovací léčby; žilní problémy (ne při akutním zánětu!); zadržování vody při hormonálních problémech; příznaky PMS (premenstruační syndrom); pooperační a poúrazové stavy (vyhlazení jizev atd); bolesti hlavy, migrény, chronická rýma zvýšená zátěž nohou (rehabilitace sportovců a těžce pracujících, též sedavé zaměstnání)

Kosmetická lymfodrenáž hlavy a obličeje

Zpomalení stárnutí kůže, pleti; otoky obličeje, zejména víček zlepšení stavu vlasové pokožky akné, nečistá pleť atd.

Kontraindikace - absolutní

Aktivní onkologická onemocnění; akutní bakteriání a virová onemocnění (viróza, horečka); kožní onemocnění (plísně, záněty kůže, otevřené rány apod.); neléčený vysoký krevní tlak; akutní žilní záněty; otoky z onemocnění srdce, ledvin, jater; rizikové těhotenství a těhotenství do 3. měsíce; nejasné bolesti břicha; glaukom (zelený zákal); akutní cévní onemocnění

Kontraindikace - relativní (nutno posuzovat individuálně, po poradě s lékařem)

Dekompenzované srdeční onemocnění, srdeční arytmie, ischemická choroba srdce; astma bronchiale, astma cardiale, chronická bronchitida; dysfunkce štítné žlázy.

Lymfodrenáž - přístroj Lymfoven

NOVINKA v našem masérském salonu

- přístroj vhodný jako součást hubnoucí kúry – pomáhá ke správnému tvarování postavy

- doporučujeme však v ideálním případě kombinaci (výživové poradenství, cvičení, lymfoven či lymfatické masáže)

- přístroj je vhodný i pro léčbu otoků končetin, žilní záněty, prevence trombózy a další

- dále je přístroj vhodný jako prevence pro sportovce nebo osoby, které mají velké zatížení dolních končetin

Jak přístroj vypadá, z čeho se skládá a jak funguje:

- vlastní přístroj a drenážní návleky (lze využít na horní nebo dolní končetiny), které jsou vícekomorové

- přístroj funguje tak, že dochází k postupnému nafukování jednotlivých komor podle předem zadaného programu

Jak často je dobré lymfodrenáž používat, aby byl vidět účinek?

- doporučujeme absolvovat spíše 50minutové lekce, které by se měly v ideálním případě absolvovat alespoň 10x v rozmezí 2-3 týdnů

- poté stačí už jen dle potřeby, 1-2x za měsíc

Ceny: 30 minut je za 300 Kč, 50 minut je za 400 Kč

Kde nás najdete

Robert Pospíchal
sídlo firmy:
Rozňák 158, 580 01 Havlíčkův Brod
Evidován v živnostenském rejstříku
provozovna:
Havlíčkova 2034, budova Baukomplexu
580 01 Havlíčkův Brod
IČ: 63582589
Telefon: +420 608 828 113
E-mail: pospichal@tiscali.cz